10. Про звання першої кавової столиці України можуть посперечатися одразу декілька міст – Кам’янець-Подільський, Хотин (які були форпостами слов’янського світу у війні з турками) та Львів.
8. Домашній хліб зазвичай випікали з пшеничного чи житнього борошна. Для української солодкої випічки найхарктернішим вважається пісочне тісто, і не менш популярне прісне, з якого готують галушки та вареники.
7. Український борщ входить до списку найсмачніших страв світу. Згідно з коротким описом, укладеним авторами, це страва з м’яса та буряка і всього, що віднайдеться в холодильнику.
6. А ось найулюбленішою українською стравою наші співвітчизники назвали саме борщ, згідно з опитуванням, проведеним у 2013 році. До списку також увійшли вареники (18%), шашлик (10%), холодець (7%), котлети (6%) та відбивні (5%).
5. Як не дивно, але найбільшу славу українській кухні приніс не борщ, не вареники і не пампушки з салом, а котлети по-київськи! І походження цієї страви викликає чимало суперечок. Так, на звання його батьківщини претендує Україна, і Німеччина, і Франція, і Росія, і навіть США!
3. Думаєте, що у нас трапляються тільки вареники з вишнею, капустою чи картоплею? Зовсім ні! Українські господині начиняють їх і грибами, і квасолею, і гарбузом, і навіть ананасами.
2. Серед алкогольних напоїв зовсім не горілка вважається першою. Вона з’явилася тільки в XIV столітті, тоді як медовуха була відома ще в дохристиянські часи.
1. Чи існує українська сім’я, у якій би не солили, варили, коптили, смажили сало, не готували б на ньому страви, не використовували б навіть у солодощах? Звичайно, цей продукт застосовується і в угорській, і в білоруській кухнях, але тільки у нас рецепти з цим інгредієнтом настільки різноманітні.